Határtalanul logó

Comenius projektek

NSJG 1964-2014: Gálaműsor

Iskolánk fennállásának 50. évfordulóját  2014. május 17-én gálaműsorral ünnepeltük meg.Köszöntőt mondtak Dr. Dömötörné Papp Hargita igazgatónő megnyitó beszéde után Hoyos Sándorné tankerületi igazgató, dr. Csutoráné dr. Győri Ottilia polgármester és Pósfai Péter, az Oktatási Hivatal elnöke. A meghívottak között voltak Budakeszi kulturális életének vezetői, a város korábbi polgármesterei, iskolánk volt igazgatói, a hosszabb ideig nálunk tanító volt tanárkollégák, az elmúlt 50 év minden osztályából  1-2 egykori diákunk, különös tekintettel azokra, akik több szálon kötődnek iskolánkhoz (több testvér, vagy  szülő és gyermeke járt hozzánk). Meghívtuk az egykori diákigazgatókat és az iskola legjobb tanulóiként díjat nyerteket is.  Volt és jelenlegi diákjaink ünnepi fellépését követően az est alkalmával Gábor Emese, a Nagy Sándor Józsefről készült jubileumi dombormű alkotója (iskolánk volt tanulója) önzetlen munkájáért a gimnázium emlékplakettjét vehette át. A műsor után jó hangulatú beszélgetéssel idéztük fel az elmúlt éveket.

A műsor fellépői voltak:

Malik Édua: Magányos csónak (Tompos Kátya)

Hajdan Vali: Versek

Fazekas Péter: Manchester England, England (Hair)

Sashegyi Soma: Improvizációk (zongora)

Hantos Násfa, Lukács Mihály: Filmetűd

Bihámi Viktória, Csóka Barnabás, Mezei Hajnalka: videóüzenetek

Szigeti Eszter: Puccini: Tosca imája (kísérte: Varga Zoltán)

Kovács Krisztina: Varró Dániel: Nyelvművelés

Végh Kati: Vaya Con Dios: Nah Neh Nah
Christina Aguilera: Something Got a Hold on Me

Szamek Lili: Magyarpalatkai lassú csárdás
Szökős sűrűcsárdás
Korcsos
(brácsán közreműködött: Danhauser Pál)

A Herceg-táncsoport: Berecz Natália, Berecz Katinka, Dózsa Bianka, Kedves Tamás, Kerekes Barbara, Kiss Dorottya

Tóth Szabina: ?Why don?t you do right? (ének)

Mándli Zsolt: Frederico Moreno Torroba: Castellana Szvit
Fandaguillo és Danza (gitár)

Jánossy Attila: Kalotaszegi legényes (kíséri: Szamek Lili)

Szigeti Eszter: ?Meglepetés?

Széles Tamás: Varró Dániel: Testamentum

Végh Anita: Magyarország

 

A músor utáni beszélgetés közben:

Kiállítás György Kata, Lukács Máté és Salamon László alkotásaiból, közben  Kedves Éva: Animátorok című némafilmjének vetítése.

Műsorvezető: Mezei Dániel

Képek a Galériában.

adó 1%

 

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com