Határtalanul logó

Comenius projektek

Együtt szaval a Nemzet

Az idén 25. alkalommal ünnepeltük meg a Magyar Kultúra Napját annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én tisztázta le SzatmárcsekénHimnusz kéziratát. A megemlékezés alkalmával iskolánk is bekapcsolódott abba az eseménybe, ahol a világ minden részéről magyar nyelvű  diákok  webkamerával a YouTube videomegosztó csatornára csatlakozva együtt mondták el Kölcsey Ferenc Himnuszát.

Jordán Tamás színész Budajenőről vezényelte a nagy nemzeti szavalást, diákjaink pedig a velük szemben lévő kivetítőn kísérték figyelemmel az instrukciókat, a kézjeleket, melynek köszönhetően mindenhol ugyanolyan ütemben, ugyanúgy hangsúlyozva hangzott el a Himnusz. A programban közel 400 ezer magyar vett részt a világ minden részéből, közel 1000 helyszín bekapcsolódásával.

 

Együtt szaval a Nemzet hivatalos oldala

adó 1%

 

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com